Yükleniyor..
Menü

Normal Tütün Ürünlerine Elektronik Alternatif

Sigara kullanımı her geçen gün artmaktadır. Sigaranın içerisinde bulunan maddeler, kişilerde hem psikolojik hem de fizyolojik olarak bağımlılık yaptığı için bırakması zor bir bağımlılık olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra içerisinde bulunan birçok madde insan sağlığı içinde zararlıdır. Bu nedenle uzmanlar tarafından sigaranın mutlaka bırakılması gerektiği önerilmektedir.

Resim

Elektronik Sigara Ürünleri

Kişiler, kendi başlarına ve bir anda sigarayı bırakmakta zorluk çekmektedir. Piyasada kişilere sigarayı bırakma konusunda yardımcı olan birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasında yer alan elektronik sigara, son zamanlarda dünya genelinde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Elektronik sigaralar, yapılan araştırmalara göre kişilere ve çevresindekilere normal tütün ürünlerden daha az zarar vermektedir. Üstelik elektronik sigara kullanımı ile sigarayı bırakan birçok kişide bulunmaktadır. Böylece normal tütün ürünleri yerine elektronik sigara tercih eden sayısı da giderek artış göstermektedir.

Normal Tütünden Daha Az Zararlı

Elektronik sigara içerisinde çevreye duman yerine su buharı salgılamasını sağlayan bir sistem bulunmaktadır. Böylece kişiler elektronik sigara içerken normal tütün ürünü içiyor hissine kapılarak, sigara içme isteğini bastırmaktadır.

Elektronik sigaralarda kullanılan özel dolum ürünlerinin içerisindeki nikotin miktarı da ayarlanabilmektedir. Böylece kişiler daha az nikotinli dolum sıvılarını tercih edebilirler. Bu da kişilere daha az zarar vermesine yardımcı olmaktadır.

Elektronik sigara kalem şeklinde üretilmiştir. Şarjlı olacak çalışmaktadır. Böylece cepte dahi kolayca taşınabilmektedir. Pratik kullanımı nedeni ile de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Son yıllarda özellikle yurt dışında elektronik sigara ürünleri kullanımı popüler ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda en etkili sigara bırakma yöntemi olarak da bilinmektedir.

Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakma

Elektronik sigara ürünlerinin asıl üretilme amacı sigarayı bırakmaya yardımcı olmaktadır. Kişiler sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanmayı düşünüyorsa bilinçli olarak kullanması gerekmektedir.

Öncelikle elektronik sigaranın dolum sıvısının içeriğine dikkat edilmelidir. İlk etapta normal tütün ürününden daha az nikotin içeren bir dolum sıvısı kullanmalısınız. En fazla bir ay sonra dolum sıvısının daha az nikotinli bir dolum sıvısı ile değiştirmelisiniz. İkinci ayınızda ise nikotinsiz dolum sıvıları kullanmalısınız. Ancak elektronik sigara dudak tiryakiliği yapabileceği için üç aydan fazla kullanılmamalıdır.

Ek Resimler

Bu içerik 25.05.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2340 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler